Ekologie

Ekologická drogerie od Eurony

Vytvořili jsme pro vás jednoduché shrnutí, proč je dobré používat ekologickou drogerii od Eurona by Cerny.

Ekologická drogerie neobsahuje:

- žádné fosfáty
- žádný chlór
- žádné formaldehydy
- žádné perboráty
- také je důležité aby nebyly testovány na zvířatech

Nyní si probere jednotlivé složky, jenž by neměla ekologická drogerie obsahovat:

🚫Fosfáty

Tyto látky bývaly a jsou obvykle v běžných přípravcích do myček na nádobí. Následně se pak fosfáty kanalizací dostávají do odpadních vod. Bohužel je ale čističky odpadních vod nejsou schopny odfiltrovat. Následně se pak fosfáty dostanou až do řek a potoků, kde poté způsobují zvýšený rozvoj toxických sinic a narušují tak přirozenou rovnováhu. Proto je použití fosfátů i upraveno zákonem. Nemusíte se ale bát. Prostředky od Eurony fosfáty neobsahují, ani nikdy neobsahovaly.

🚫Chlór

Chlór je pro svou výraznou toxicitu velmi používaný pro boj s bakteriemi a dezinfekcí. Proto je chlór běžně obsažen v řadě levných čističů, bělidel, čistících a dezinfekčních prostředků. Chlór však také dráždí kůži, oči i stěžuje dýchání. Nadměrné používání chlóru pak poškozuje životní prostředí. V případě že používáte čističky odpadních vod, s bakteriemi je pro ně použití chlóru často likvidační. V našich ekologických výrobcích proto chlór nenajdete.

🚫Formaldehydy

Formaldehyd je uměle vyrobená látka, jenž má široké využití v čistících a pracích prostředcích. Je to i velice agresivní konzervant. Formaldehydy mohou vyvolávat nejen alergie ale navíc i bolesti hlavy, zvyšují únavu a dráždí sliznice. I přes tyto nevýhody se používají, aby si tekuté prostředky zachovaly kvalitu. V ekologické drogerii bývají proto nahrazeny o něco dražšími ale šetrnějšími látkami.

🚫Perboráty

I tato látka je velice problematická. Perborát sodný je samozřejmě výborným bělidlem a čistící složkou, ale opět je velice toxický. Pro své výborné bělící vlastnosti se však již řadu let přidává do pracích prášků a přípravků do myček. V ekologické drogerii od Eurony se nepoužívají. V naší drogerii je nahrazen látkou jménem percarbonát, které je o dost ekologičtější.