Aloe Vera

13.02.2018

Aloe pravá (Aloe vera, syn. Aloe barbadensis) je jednoděložná, vytrvalá, stálezelená, sukulentní bylina s přízemní růžicí dlouhých dužnatých a na okraji řídce ostnitých listů. Květy jsou žluté a červeně naběhlé, uspořádané ve štíhlém a poměrně vysokém hroznovitém květenství. Původ aloe pravé není s jistotou znám, v současné době je pěstována nebo roste zplanělá v klimaticky příhodných oblastech téměř celého světa.

Aloe pravá je využívána již po tisíce let jako léčivá rostlina a její používání se rozšířilo po celém světě. Je oblíbenou bylinou v léčitelství i v domácím lékařství a je součástí mnohých kosmetických přípravků. V poslední době její mnohostranné účinky objevuje i západní medicína. Aloe poskytuje dva různé produkty s odlišným působením a využitím, známé jako gel a latex. Gel z aloe se zevně aplikuje zvláště na spáleniny, drobnější poranění a odřeniny, latex působí při podání vnitřně mj. jako razantní projímadlo. Mezi hlavní účinné látky obsažené v aloe pravé náleží polysacharid acemanan a v latexu glykosid barbaloin. Aloe pravá se též pěstuje jako pokojová rostlina.

Hojení ran a popálenin

Extrakt z gelu z aloe pravé má z hlediska léčení popálenin komplexní účinek, podporující rychlejší hojení. Při jeho aplikaci se vytváří na povrchu rány zvlhčující film, působí protizánětlivě, podporuje růst fibroblastů a obnovu i zesíťování kolagenu a zvyšuje pevnost tkáně, dále urychluje granulaci nové pokožky, zlepšuje přísun kyslíku a živin do tkáně a dochází k rychlejší obnově cévního zásobení.[48] Celkově se rána rychleji uzavírá, je čistší a se zdravou granulující pokožkou. Studie prokázaly podstatný rozdíl v hojení oproti kontrolnímu vzorku, navíc se ukázalo, že aplikace aloe pravé snižuje množství odumřelé tkáně v ráně. K rychlejšímu hojení dochází při zevní i při vnitřní (perorální) aplikaci.[49][34][35] Mimo to pomáhá gel z aloe stimulovat regeneraci buněk a má svíravé, zvláčňující, antivirotické, antibakteriální a antimykotické účinky. Je účinný mj. na lehká řezná poranění a odřeniny, otlaky, bodnutí krev sajícím hmyzem či žihadlem, pohmožděniny, akné a kazy na pleti, poškození kůže šťávou z jedovatce kořenujícího (Toxicodendron radicans), kožní vředy a ekzémy. Nejlepší účinky má čerstvý gel bez obsahu antrachinonů (odbarvený).[30]

V roce 1996 byla z aloe izolována nová látka s protizánětlivým působením, nazvaná C-glukosylchromon.[37] Jako další látka s prokazatelně protizánětlivým účinkem byl identifikován také v gelu nejhojněji zastoupený cukr, manóza-6-fosfát.[38] Různé studie potvrdily ochranné působení gelu z aloe proti škodlivému gama záření,[35] měkkému rentgenovému záření[39] a UV-B záření.[40]

Látky obsažené v listech napomáhají léčení kožních problémů jako jsou ekzémy nebo lupénka.

Zubní lékařství

Extrakt z gelu z aloe pravé, označovaný jako acemanan hydrogel, má využití v zubním lékařství. Urychluje hojení po extrakci zubu, hojí afty, redukuje množství zubního plaku, tlumí zánět dásní a zánětlivé onemocnění známé jako lichen planus aj. Na rozdíl od jiných používaných prostředků nemá nepříjemnou chuť a nepálí v ráně.

Imunita a obrana proti infekcím.

U polysacharidů obsažených v gelu aloe pravé byly mimo jiné zjištěny imunostimulující účinky.

Účinek na metabolismus

Při podávání gelu z aloe bylo klinicky prokázáno snížení hladiny krevního cukru a triglyceridů u diabetických pacientů. Gel má rovněž antioxidační účinky.[44] U myší s uměle navozenou cukrovkou bylo zjištěno zmírnění oxidativního poškození mozku způsobeného nahromaděnými radikály, stejně jako snížená peroxidace lipidů v ledvinách. Při srovnávací studii s podáváním gelu z aloe a placeba byl u pacientů zjištěn významný pokles hladiny cholesterolu, triglyceridů a nízkodenzitních lipoproteinů v krvi. Byla rovněž provedena rozsáhlá studie s 5000 pacienty s onemocněním srdce, jimž byl ve stravě podáván gel z aloe po dobu 3 měsíců. Výsledkem bylo významné snížení hladiny cholesterolu, celkového obsahu tuků a triglyceridů v krevním séru. Pacienti, kteří měli navíc i cukrovku, vykazovali na lačno i po jídle sníženou hladinu glukózy v krvi.[

Jaké jsou blahodárné účinky Aloe Vera?

- Zlepšuje hojení ran, popálenin a drobných omrzlin.

- Pomáhá mírnit kožní onemocnění (vyrážky, ekzémy, lupénku, opary, akné a záněty kůže).

- Snižuje tvorbu kyselin v trávícím ústrojí, čímž zabraňuje překyselemí žaludku.

- Efektivně bojuje proti zubní paradentóze a chrání dásně.

- Posiluje odolnost imunitního systému.

- Mírní žaludeční problémy (žaludeční nevolnost, chronická zácpa, nadýmání atd).

- Zpomaluje růst a dělení nádorových buněk (využívá se především při léčbě rakoviny střev).

- Má protiplísňové účinky (zabraňuje buje plísní a předchází jejich vzniku).

- Snižuje hladinu cholesterolu.

- Tiší bolest.

- Snižuje hlasinu cukru v krvi u diabetiků.

- Podporuje činnost střev.

- Zmírňuje bolesti svalů.

- Pomáhá čistit organismus od usazených toxinů.

- Zabraňuje dehydrataci.

- Účinně bojuje proti lupům.

- Podporuje snižování hmotnosti při redukčních dietách.

- Hydratuje a chrání pleť před škodlivými vlivy

- Napomáhá při potravinových alergií.


Firma Eurona by Cerny má velký výběr výrobků s obsahem Aloe Vera,  mezi nejoblíbenější patří :

85% Aloe vera S.O.S. sprej

Obsahuje ALOE PURE = 100 % přírodní Aloe vera gel, který je obsažen v listech Aloe vera (Mexiko / USA). • Unikátní blahodárně působící složení obsahuje 85 % ALOE PURE - čistého Aloe vera gelu, ALOE NATURAL DOCTOR se silou 19 léčivých bylinek, Tea Tree olej, Allantoin, D-Panthenol a speciální složku Safety On Skin Control, která na pokožce vytváří neviditelný ochranný film. • Ošetřuje drobná poranění, popáleniny, podrážděnou pokožku např. po hmyzím bodnutí, po opalování apod. • Je antiseptický, šetrně dezinfikuje a zároveň chrání proti plísním a bakteriím. • Zklidňuje, příjemně chladí, hydratuje, zvláčňuje, vyživuje a regeneruje.

Ochranná zubní pasta s Aloe vera

5 PLUSOVÝCH ÚČINKŮ + Ochrana před zubním kazem! + Proti zubnímu plaku! + Pro přirozené pH v ústech! + Hojí a zklidňuje podrážděné dásně! + Osvěžující pocit v ústech! ORIGINAL CLINICAL SPECIALISTs • ALOE PURE =100% přírodní Aloe vera gel • Safety on pH = vyrovnává a udržuje přirozené pH v ústech • NATURAL DOCTOR =19 léčivých bylin • E-FluoAid = podporuje tvorbu zubní skloviny • E-FRESH+ = dokonale osvěží Vaše ústa i dech Přednosti a vlastnosti: • Obsahuje ALOE PURE = 100% přírodní Aloe vera gel, který je obsažen v listech Aloe vera (Mexico/ USA). • Vysoký obsah Aloe vera (50%) hojí a zklidňuje podrážděné dásně. • Fluorid sodný podporuje tvorbu zubní skloviny. • NATURAL DOCTOR s komplexní péčí 19 bylinek šetrně hojí a zároveň v ústech působí protizánětlivě. • E-FRESH+ s obsahem mentholu a šalvěje lékařské dokonale osvěží Vaše ústa i dech. • Pravidelné používání působí jako prevence proti vzniku zubního kazu, zánětu dásní a paradentózy. • Papain odstraňuje zubní plak a přispívá k bělení zubů. • Neobsahuje parabeny.

Ochranný intimní sprchový gel s Aloe vera

5 PLUSOVÝCH ÚČINKŮ + Vyrovnává a udržuje přirozené pH pokožky a intimních partií! + Preventivní ochrana před gynekologickými problémy! + Zklidňuje pokožku v intimních partiích! + Intenzivní hydratace!! + Pocit svěžesti a čistoty! ORIGINAL CLINICAL SPECIALISTs • ALOE PURE =100% přírodní Aloe vera gel • INTIM PROTECTOR = dlouhodobá ochrana intimních partií • Safety on pH = pro šetrnou péči a přirozené pH intimních partií • D-PANTHENOL = zvláčnění pokožky a zklidňující účinek Přednosti a vlastnosti: • Obsahuje ALOE PURE = 100% přírodní Aloe vera gel, který je obsažen v listech Aloe vera (Mexico/USA). • Panthenol a Aloe vera zklidňují podrážděnou pokožku. • Speciální složka Safety on pH s šetrným účinkem kyseliny mléčné zvyšuje hydrataci pokožky, má antiseptické vlastnosti, vyrovnává a udržuje přirozené pH. • Neobsahuje parabeny. • Gel je vhodný pro každodenní použití a díky unisexové parfemaci ho mohou používat ženy i muži.

99% Aloe vera gel - UP s vitaminem C

Tekutý doplněk stravy, který obsahuje více než 99 % čistého Aloe vera gelu s vysokou koncentrací vitamínu C. • Aloe vera je pěstováno ve svém přirozeném prostředí v Mexiku a USA. • Využíváme výhradně nejkvalitnější a nejvhodnější odrůdu Aloe Vera Barbadensis Miller. • Zpracovává se šetrně získaný gel z listové dřeně vnějších listů starých 4 - 5 let, které jsou nejkvalitnější. • Po co možná nejšetrnějším sběru listů Aloe vera následuje důkladná vodní lázeň (= vyloučení případných nečistot). • Čisté listy se poté podrobí důkladné kontrole a výběru zdravých a vhodných listů pro další zpracování (pro zpracování je možné použít pouze zdravé a nepoškozené listy). • Aloe vera gel se zpracovává a stabilizuje za nízkých teplot, aby byla zachována čerstvost a účinnost látek. • Profesionální a certifikovaná výroba (šetrné zpracování = vyšší podíl zachování účinných a zdraví prospěšných látek). • Před plněním probíhá kontrolní odběr vzorků pro mikrobiologickou analýzu (záruka 100% kvality).


V případě, že si výrobky budete chtít objednat, použijte při objednávce tzv. ČÍSLO PRO HOSTA 420-2144412731 a to na stránkách www.euronabycerny.com. Zadáním hesla je zárukou mého 100% servisu a nakupování s 20 - 30% marží ze stálé ceny.
Nebo mi napište a já vše zařídím za vás